Освітлення спальні

Оформлення дизайну інтер'єру спальної кімнати – копіткий та багатогранний процес. Однак, першу скрипку в цій симфонії грає все-таки дизайн освітлення спальні. Правильне розміщення освітлювальних приладів, з урахуванням їх розмірів та потужності, створить необхідну атмосферу в приміщенні, грамотно розставить акценти, підкреслить достоїнства та сховає недоліки (як, наприклад, форма кімнати). Саме тому питання освітлення необхідно вирішити ще на етапі ремонту.

З точки зору функціонального навантаження, освітлення в спальні можна поділити на кілька видів:

  • Загальне
  • Місцеве
  • Декоративне

Загальне освітлення в спальні

Освітлення стелі спальні повинно носити м'який, розсіяний характер, навіть якщо це буде одна люстра в центрі. Такого ефекту можна досягти, використовуючи в оформленні освітлювального приладу плафони або абажур різної щільності. Якщо стоїть задача як би відокремити візуально стіну, наприклад, від стелі, тоді лампи денного світла встановлюються за карнизами та виступаючими частинами стін. Досягти ефекту «невагомості» допоможуть джерела світла, вбудовані в підлогу та плінтуси відповідно.

Освітлення натяжної стелі в спальні монтується за допомогою розміщення освітлювальних елементів над плівкою стелі. Це забезпечує м'яке, природне поширення світла та візуально розширює стелю.

Локальне освітлення спальні

Різноманіття бра, торшерів, настільних ламп та підвісних світильників – такий далеко не повний арсенал приліжковіх пристосувань. Основне їх завдання – формування локальної області освітлення. При цьому, необхідно враховувати загальний стиль та спрямованість в інтер'єрі, а також колірну гаму.Дизайн освітлення спальні

на фото: Приліжкові акцентні світильники Vibia ,точкові Delta Light та діодне легке підсвічування вздовж штор в спальні Господарів дворівневої квартири площею 200 кв.м, (автори: Олена Романюк , Микита Борисенко)

Декоративне освітлення

У цьому випадку освітлювальні прилади акцентують увагу на елементах декору. Картини, вітражі, дзеркала, декоративні ніші та колони – всі ці предмети інтер'єру можуть заграти новими фарбами. Розміщення освітлювальних приладів можливе зверху, знизу або ж збоку. Це можуть бути як повноцінні поворотні світильники, так і точкові софіти, та світлодіодні освітлювальні елементи.

Обладнайте освітлювальну систему світлорегуляторами, і Ви вдихнете нове життя в вже сталий звичним інтер'єр.

Ще цікаво почитати

Виды напольных покрытий для кухни

Вибір матеріалу для підлоги на кухні – момент важливий та відповідальний. Адже покриття має бути практичним, гігієнічним та красивим одночасно. Розглянемо характеристики матеріалів, які частіше за інших застосовуються в кухонному дизайні як напольні покриття.

Средиземноморский стиль в интерьере

    Як часто холодною зимою ви згадуєте про відпустку, море, сонце, заздрячи мешканцям приморських країв? Біля моря завжди зовсім особливий ритм життя, тому море задає свої правила для місцевих жителів. Це створює особливий середземноморський інтер'єр. Багато дизайнерів і студії дизайну намагаються відтворити цей ефект. Ця стаття розповість вам, як можна принести шматочок такого колориту до вас додому.

 

Интерьер в стиле хай-тек: урбанизм рядом

Революційні, відверті 60-ті. Промислова Європа, де віддають перевагу функціоналізму та практичності. Тут панує конструктивізм, тут високі технології задають тон усім іншим сферам життєдіяльності людини. В такій атмосфері народжується та популяризується унікальний стиль хай-тек – проникаючи в модні будинки та офісні приміщення, автосалони та магазини, він стає невід'ємною частиною дизайну.